HİKAYEMİZ

Freya Health Care, ‘Freya Health Care İlaç San ve Tic LTD. ŞTİ.’ Ünvanı altında besin takviyeleri alanında faaliyet göstermektedir.

Kadın Doğum, Üroloji ve Cinsel sağlık branşlarında edindiğimiz ve diğer firmamız olan ‘Umay İlaç’ olarak da halihazırda pazarda aktif olarak bulunmaya devam ettiğimiz yaklaşık 16 yıllık sektör deneyimi ile, kaliteli ve güvenli ürünleri, OTC Türkiye pazarına sunmak amacı ile Freya Health Care kurulmuştur.
Freya Health Care, tüm hekimlerimizin ve halkımızın kullanımları için besin destekleri sunmaktadır.

GÜVENİRLİLİK TAAHHÜDÜMÜZ

Besin takviyeleri sektörü 1990’ların başından beri gelişme göstermekte olsa da halen bazı yönlerde yaşanan sıkıntılar sebebiyle, diğer sektörlerin gerisinde kalmaktadır. Besin takviyeleri ile ilgili pazarlama faaliyetleri günümüzde giderek rekabetçi bir hal almıştır. Bu ürünler için öne sürülen iddialar yeterli bilimsel destek sağlanmadığı durumlarda sorgulanabilir durumdadır. Bazı üreticilerin üretim süreçlerinde kalite kontrolleri yetersiz olabilir. Bu durumda ürünlerde miktar ve kalite bakımından tutarsızlık görülebilir. Yapılan çalışmalarda ürünlerde etiketlerinde belirtilen miktarlardan çok daha fazla ya da az etken madde bulunan ürünlerin olduğu görülmektedir. Bu durum amaçlanan sonuçlara ulaşılmasında problem yaratmakta ve hatta kimi durumlarda kontaminasyona yol açabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi için üretici firmaların İyi Üretim Uygulamaları (GMP) seritifikasına sahip olmaları önemlidir.
Freya Health Care olarak, ürünlerimizin her birinin sürekli olarak yüksek standartları karşıladığından emin olmak için, bilimsel araştırmalar yapan, titiz kalite kontrol sistemlerine yüksek düzeyde önem veren ve GMP sertifikasına sahip üreticiler ile çalışmaktayız. Tüm ürünlerimiz gerek yurtiçi gerekse yurtdışı bağımsız laboratuvarlarda analiz edilerek, sıkı bir kalite kontrol sistemine tabi tutulurlar. Freya Health Care, tüm ürünlerinin üstün kalitede olduğunu taahhüt eder.